KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová (C14H21NO11) N

  • gram kyseliny hyaluronové váže až litr vody!
  • snižuje viditelnost vrásek a jemných linek
  • pomáhá udržovat kolagen a elastin pokožky stabilní

 

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující látkou v pokožce, která je známá svojí úžasnou schopností vázat a zadržet až 1000-násobek své vlastní hmotnosti ve vodě.

Kyselina hyaluronová ve skutečnosti není kyselina, ale cukr, glykosaminoglykan, který váže vodu a formuje ji do gelu. Tento gel působí jako lubrikant mezi elastickými vlákny v naší pokožce. Chrání pojivovou tkáň před částicemi a škodlivými bakteriemi. Nachází se také v kloubní tekutině či v tekutině oka.

Nejdůležitějším úkolem kyseliny hyaluronové je udržovat pokožku, kolagen a elastin stabilní, vyvážené a neustále obnovované.
 

Proč používat kyselinu hyaluronovou v péči o pleť?

Jedná se o dokonalou složku pro suchou a dehydratovanou pokožku.

Kyselina hyaluronová zlepšuje vlhkost pokožky, činí ji jemnější, hladší a plnější. Minimalizuje vrásky a zjemňuje kontury obličeje, protože ty se často objevují, právě když je pokožka suchá a dehydratovaná.
 

Co je speciálně na naší kyselině hyaluronové?

Používáme dvě různé, vysoce kvalitní hyaluronové kyseliny, které jsou certifikovány podle organických certifikátů EcoCert a COSMOS, jsou veganské a odvozené od glukózy, sójového peptonu a kvasnicového extraktu. Kyselina hyaluronová se vyrábí biotechnologicky prostřednictvím mikrobiální fermentace, pomocí extraktu z kvasnic, peptonů a séra.

1. Forma kyseliny hyaluronové SLMW (super nízkomolekulární) se připravuje enzymatickým štěpením kyseliny hyaluronové s vysokou molekulovou hmotností na malé fragmenty. Molekulová hmotnost 8-15 kDa.

2. Kyselina hyaluronová s velkou molekulou cukru, která drží 500-násobek vlastní hmotnosti vody. Molekulová hmotnost 800 až 1200 kDa.

Při použití hyaluronové kyseliny s nízkou molekulovou hmotností a velké molekuly lze hydratovat pokožku na všech úrovních. Kyselina hyaluronová zlepšuje vlhkost pokožky, zjemňuje vrásky a jejich viditelnost.

Vyrábíme jedinečnou směs hyaluronových kyselin, jejichž úkolem je, aby mohla pokožka snadno „pít“ a ve své prospěch využívat tuto úžasnou složku, která je dokonalým zvlhčovačem.

 

Pleťové produkty s kyselinou hyaluronovou

Pleťové produkty s KYSELINA HYALURONOVÁ

Dermatologicky testováno

Clinically tested

Přírodní a organické složky

Plant Based

Netestováno na zvířatech
Cruelty Free & Vegan